×
Search in service

Wykrojniki płaskie

Mamy możliwość wykonania wykrojników w formacie 1500×3000 mm lub większym, w tym przypadku realizujemy to poprzez łączenie sklejek.
Oferujemy
 1. Wykrojnik płaski – tektura falista
  Wykrojniki oferowane przez firmę Chespa są w 100% wypalane laserowo na sklejkach z powłoką lub surowych. Mamy możliwość wykonywania wykrojników na wszelkiego typu maszyny płaskie i automaty sztancujące do współpracy z kontrbigami, pertinaxem rezotexowym czy też płytą frezowaną. Nowoczesny park maszynowy gwarantuje najwyższą jakość i dokładność wyginanych i nabijanych do wykrojnika noży, a także wycinanych i naklejanych gum.
 2. Wykrojnik płaski – tektura lita   Wykrojniki oferowane przez firmę Chespa są w 100% wypalane laserowo na sklejkach z powłoką lub surowych czy też sklejkach specjalnych. Mamy możliwość wykonywania wykrojników na wszelkiego typu maszyny płaskie i automaty sztancujące do współpracy z kontrbigami, pertinaxem rezotexowym czy też płytą frezowaną. Nowoczesny park maszynowy gwarantuje najwyższą jakość i dokładność wyginanych i nabijanych do wykrojnika noży, a także wycinanych i naklejanych gum.    
 3. Oczyszczanie standardowe   Sekcję oczyszczającą wykorzystuje się, aby oczyścić odpady pozostające na formatce w procesie sztancowania. Czyszczenie standardowe polega na swobodnym przepychaniu odpadów przy użyciu elementów metalowych bądź drewnianych zamocowanych w górnej desce czyszczącej przez odpowiadające im otwory w dolnej desce czyszczącej.
 4. Oczyszczanie dynamiczne   Cechuje się stabilnością w procesie oczyszczania bez konieczności użycia dolnych szpilek w automatach wycinających. Cechą charakterystyczną są pomniejszone otwory w dolnej desce czyszczącej oraz ząbkowane elementy wypychające na stacji górnej, zarówno jeśli chodzi o stal Esopik, sztyfty koronkowe czy Stripy co w procesie wycinania powoduje naprężenie danego odpadu oraz jego dokładne i szybkie usuwanie.
 5. Oczyszczanie Strip Clip   Rozwiązanie polega na współpracy elementu metalowego (wypychającego) zamocowanego w górnej desce czyszczącej z elementem gumowym zamocowanym w dolnej desce. Odpad w procesie wycinania napręża się i klinuje się pomiędzy elementami, a następnie po rozprężeniu jest dokładnie usuwany. Takie rozwiązanie gwarantuje wzrost szybkości procesu wycinania i bardziej efektywne czyszczenie odpadu.
 6. Oczyszczanie Tele-Spring   Rozwiązanie dedykowane do przeciwdziałania problemom z oczyszczaniem odpadów w przypadku krzywizny (łódkowatości) tektury. Dzięki zastosowaniu dodatkowego dociskacza Tele-Spring otrzymujemy idealne spasowanie arkusza do wyciętego użytku, a przy tym dokładne oczyszczanie odpadów. Tele-Spring szczególnie sprawdza się w tackach pod jogurty i innych motywach z dużą ilością wymaganych do oczyszczenia odpadów.
 7. Nacinanie negatywne   Wiele z opakowań posiada różnego rodzaju perforacje do ich otwarcia. Niestety perforacje mają swoje wady, gdyż opakowanie z perforacją jest podatne na przenikanie kurzu i pyłu do środka. mają negatywny wpływ na walory estetyczne opakowania.. Rozwiązaniem na estetyczne i czyste opakowanie, w szczególności po jego otwarciu, jest nacinanie negatywne. Składa się ono z rycy mocowanej na wykrojniku oraz rycy negatywnej mocowanej na kontrpłycie maszyny. Rozwiązanie z powodzeniem może być stosowane przy tekturze litej jak i przy tekturach falistych. W zależności od kształtu rycy negatywnej możliwe do wykorzystania są elementy proste z taśmy czy też bardziej skomplikowane kształty jako elementy projektowane i dedykowane pod dany typ opakowania.
 8. Bigowanie negatywne   Rozwiązanie wykorzystywane przy opakowaniach, w których bigi muszą się zginać w odwrotną stronę. W takim przypadku oferujemy naszym klientom bigowanie negatywne. Na wykrojniku mocuje się dwa bigi, które mają za zadanie przytrzymanie tektury, a na kontrpłycie w maszynie mocuje się bigę negatywną. Taką linię jesteśmy w stanie wykonać z płyty pertinax lub z mosiądzu o dowolnej grubości i szerokości czy też zastosować odpowiednią kontrbigę negatywną.
 9. Wymienne okienka   Okienka na opakowaniu są często istotną kwestią w funkcjonowaniu całego opakowania. Coraz częściej zdarza się, że odbiorcy opakowań stosują te same kształty opakowań, które różnią się jedynie rodzajem okienka. Nowym rozwiązaniem, jakie wprowadziliśmy do produkcji jest wykrojnik z systemem wstawek z wymiennymi okienkami. W parę chwil klient jest w stanie samodzielnie wymienić okienka na inne, bez konieczności kupowania kolejnego wykrojnika.
 10. Tłoczenia   Tłoczenie powoduje, że opakowanie staje się niepowtarzalne. Mamy możliwość wykonania tłoczeń w różnych wariantach oraz w różnych materiałach, w zależności od potrzeb klienta. Niezależnie czy tłoczenie jest z polimeru czy z mosiądzu, to jest ono wykonane na frezarce CNC. W skład standardowego tłoczenia wchodzi matryca z blokiem oraz patryca. Wykonujemy również tłoczenia z pismem Braille oraz tłoczenia mocowane bezpośrednio na sklejkę wykrojnika (bez bloku).

       

 

Polska

Siedziba główna Chespa sp. z o. o.

ul. Opolska 10 A, 47-316, Chorula

+48 77 55 61 700

Wyślij e-mail

Pokaż na mapie