×
Search in service

Kim jesteśmy

Najwyższa jakość oferowana klientom jest sposobem realizacji naszej strategii rozwoju.

Dynamika rozwoju Grupy CHESPA jest odzwierciedleniem rozwoju nowoczesnych technologii. Przez 30 lat mała lokalna firma przekształciła się w dużą Grupę o międzynarodowym zasięgu, obecną poprzez oddziały i przedstawicielstwa w większości krajów Europy i świata. Dzięki jakości i solidności firma Chespa zdobyła zaufanie dużych koncernów międzynarodowych i została ich głównym dostawcą w wielu zakładach na świecie.

Zakres oferowanych przez firmę Chespa towarów i usług obejmuje farby graficzne, klisze fotopolimerowe, wykrojniki płaskie i rotacyjne oraz przygotowanie graficzne i obróbkę repro.

Szeroka paleta farb graficznych i lakierów obejmująca farby wodorozcieńczalne oraz rozpuszczalnikowe, przeznaczona jest do fleksodruku, rotograwiury i druku cyfrowego na różnego rodzaju podłoża: tektura falista i lita, papiery powlekane i niepowlekane, podłoża tissue, koperty, worki, torby, etykiety, folie aluminiowe, wszelkiego rodzaju folie PE, PP, PET, PVC. Całość produkcji farb nadzorowana jest przez czujne oko laboratorium badawczo-analitycznego. Obecnie do produkcji farb graficznych coraz częściej stosowane są także surowce pochodzące z zasobów odnawialnych, mogące z powodzeniem zastąpić tradycyjne składniki farb, w tym spoiwa polimerowe, rozpuszczalniki czy różne dodatki. Wynikiem naszych starań proekologicznych są produkty biodegradowalne a także farby produkowane z surowców odnawialnych.

Dysponując szeroką gamą najnowocześniejszych technologii firma Chespa wykonuje formy drukowe wedle indywidualnie sprecyzowanych wymagań drukarni, z uwzględnieniem odpowiedniego parku maszynowego, metod rastrowania i rodzajów klisz. Jesteśmy prekursorami we wdrażaniu technologii HD-Flexo, która pozwala na znaczne podniesienie jakości druku fleksograficznego, dorównując innym technikom w offsecie czy rotograwiurze. Posiadamy System Zarządzania Kolorem, w ramach którego dysponujemy trzema technologiami płaskiego punktu.

Promujemy System 7C (czyli siedmiokolorowy system farb i form drukowych), który pozwala na uzyskaniu w druku wielobarwnym większego gamutu barw. Ma to szerokie zastosowanie przy produkcji dużych serii produktów o podobnej szacie graficznej w różnych wersjach smakowych. Dzięki zastosowaniu technologii MULTICOLOR drukujemy całość jednym zestawem farb z poszerzoną paletą barw, co dla drukarni czyni cały proces bardziej ekonomicznym od tradycyjnego.

Oferta firmy Chespa w zakresie produkcji wykrojników obejmuje wykrojniki płaskie (maksymalny format jednej sklejki 3000x1500mm lub większe formaty uzyskane poprzez łączenie sklejek) i wykrojniki rotacyjne (o średnicach od 174mm do 690mm). Wykrojniki ze stacjami czyszczącymi mogą być wykonywane w systemie konwencjonalnym lub dynamicznym, StripClip, Tele-Spring, FLY lub z możliwością ich łączenia. Ponadto oferujemy: Pertinaxy metalowe i rezoteksowe, płyty frezowane, sekcje dzielenia użytków (w systemie konwencjonalnym lub Angle Lock), Partyce Accubraille, tłoczenia, uszczelki do komór raklowych.

Dział Chespa Repro Studio (CRS) został utworzony z myślą o poszerzeniu wachlarza usług oferowanych przez Grupę Chespa, a przez to w celu dotarcia do zupełnie nowej grupy odbiorców – tzw. brand ownerów, producentów z branży spożywczej, którzy swoje wyroby sprzedają nie tylko lokalnie, przywiązują wagę do spójności kolorystycznej opakowań, oczekują pomocy w zarządzaniu dużą ilością wzorów, wymagają obsługi wewnętrznych systemów informatycznych. W naszej pracy posługujemy się, podobnie jak w całej Grupie Chespa, najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

Odbiorcy wysoko cenią nasze zaangażowanie i doceniają nasz profesjonalizm. Dzięki zaufaniu Klientów, aktywnie uczestniczymy we wszystkich przedsięwzięciach, począwszy od złożenia zapytania ofertowego, do momentu wydruku opakowania, służymy pomocą technologiczną oraz rzetelnym serwisem we wszystkich kwestiach związanych z uzyskaniem wysokiej jakości druku.
Efektem naszej pracy są liczne osiągnięcia i nagrody branżowe za przygotowanie grafiki i fleksograficznych form drukowych w technologii High Quality Flexo. Są to między innymi: złota i srebrna nagroda w międzynarodowym konkursie fleksograficznym EFIA „Print Awards” w kategorii „Corrugated Post-Print”, a także złoto i srebro w konkursie FTA „Excellence in Flexography Award” oraz wiele innych.

 

Polska

Siedziba główna Chespa sp. z o. o.

ul. Opolska 10 A, 47-316, Chorula

+48 77 55 61 700

Wyślij e-mail

Pokaż na mapie