×
Search in service

Sympozjum 2018

W dniach 22 i 23 listopada 2018 roku, w gościnnych salach Hotelu Arkas w Prószkowie odbyło się XXI Sympozjum Poligraficzne. Ponad 450 uczestników mogło wysłuchać cyklu wykładów pod wspólnym hasłem: Przyszłość zaczyna się dzisiaj.

Marek Siekiera, Prezes Grupy Chespa, przywitał uczestników z 12 krajów świata. Wskazał na ważne trendy i pytania dotyczące Przyszłości, w szczególności branży poligraficznej. Omówił również druki pokazowe przygotowane specjalnie na tą okazję.

Roman Faszynka (CHESPA) zaprezentował Systemy magazynowe klisz fotopolimerowych i wykrojników. Przedstawił ich główne cechy; wskazał zalety przechowywania narzędzi drukowych w oferowanych systemach magazynowania.

Dr inż. Georg Schmidt z Instytutu Technologii Druku i Mediów Uniwersytetu w Chemnitz przedstawił zagadnienia związane z elektroniką drukowaną w ciekawej prezentacji Inteligentne farby – czyli elektronika drukowana.

Łukasz Chruślinski z firmy Mark Andy zaprezentował portfolio maszyn produkowanych przez Mark Andy w kontekście Druku folii farbami UV-LED i laminacji solventless w druku waskowstegowym, gdzie Rafał Żurowski (CHESPA) uzupełnił wykład o przedstawienie serii farb QIUVI LED.

Sebastian Motza (CHESPA) przeprowadził brawurowy wywiad z reprezentacyjnym bramkarzem Polski Jerzym Dudkiem: Sukces w sporcie a sukces w biznesie.

Cykl wykładów zakończył prof. dr hab. Dariusz Rosati, profesor nauk ekonomicznych, były Minister Spraw Zagranicznych, Członek Rady Polityki Pienieżnej. W niezwykle interesującej prezentacji Przyszłość gospodarczo-ekonomiczna Europy i świata wskazał na aktualne trendy finansowe, demograficzne, migracyjne i polityczne decydujące o wyglądzie gospodarki w najbliższej przyszłości.

Wieczór artystyczny oraz rozmowy kuluarowe zakończyły pierwszy dzień Sympozjum.

Drugiego dnia uczestnicy mogli zwiedzić zakłady produkcyjne Grupy CHESPA – produkcję klisz fotopolimerowych, wykrojników i farb graficznych, w tym nową halę z przemysłowymi drukarkami cyfrowymi drukującymi najnowszymi tuszami NANO JET. Można było otrzymać wydruk własnego zdjęcia z Kamilą Świerc – Miss Polski 2018, konferansjerką Sympozjum.

Wszystkim Państwu uczestniczącym w obu dniach bardzo serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i udział.

Do zobaczenia na kolejnym Sympozjum!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Polityka prywatności

Polska

Siedziba główna Chespa sp. z o. o.

ul. Opolska 10 A, 47-316, Chorula

+48 77 55 61 700

Wyślij e-mail

Pokaż na mapie