×
Search in service

Pertinax

Pertinaxy spełniają rolę kontrbigów. Wykonujemy je na specjalistycznej frezarce CNC. Stosowane są głownie przy produkcji opakowań z tektury litej ale również wykonujemy je dla tektur falistych. Mamy możliwość wykonania pertinaxów z rezotexu jak również w płycie metalowej przeznaczonej do zamocowania bezpośrednio na maszynie wycinającej.Standardowo wykonujemy pertinaxy na płytach o grubości od 0,4 – 1,2 mm.

  1. Pertinax rezotex jest to płyta z tworzywa sztucznego z wyfrezowanymi kanałami pod bigi odzwierciedlająca kształt użytku z wykrojnika. Głównymi zaletami pertinaxów rezoteksowych jest krótki czas przygotowania do produkcji w porównaniu do konieczności docinania kontrbigów oraz niska cena. Wystarczy nałożyć pertinax na kołki pozycjonujące, przykleić do płyty i można zacząć wycinać.

  2. Płyta frezowana jest to płyta ze specjalnej stali nierdzewnej z wyfrezowanymi kanałami pod bigi. Głównymi zaletami płyty frezowanej jest bardzo długa żywotność, bardzo krótki czas przygotowania do produkcji (zarówno przy pierwszej jak i kolejnej), osiągnięcie większej prędkości maszyny wycinającej oraz brak odcisków na tekturze w porównaniu do pertinaxów rezotexowych. Mamy możliwość wyprodukowania płyt frezowanych o różnych grubościach (1,0mm; 1,2mm; 1,5mm), różnych twardościach (35HRC, 50HRC) i rożnych parametrach frezowania.

Polska

Siedziba główna Chespa sp. z o. o.

ul. Opolska 10 A, 47-316, Chorula

+48 77 55 61 700

Wyślij e-mail

Pokaż na mapie